Get Adobe Flash player

klubmamuski banner

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" <Janusz Korczak>

 

 

WROCŁAW

 

Marcowe spotkanie:

Data: 27.03.2017, poniedziałek, godz. 17.30-19.00

Miejsce: ZOO TEAM, plac Orląt Lwowskich 20a, Wrocław

http://www.zooteam.pl
https://www.facebook.com/wystawyegzotyczne

Temat: W krainie egzotycznych zwierząt

Formuła spotkania: wystawa+prelekcja+sesja zdjęciowa

Prowadzący: specjaliści z ZOO TEAM, którzy tak mówią o sobie: „ZOO TEAM to bez wątpienia miejsce, gdzie emocje sięgają zenitu i radość dzieci z obcowania ze zwierzętami jest dla nas największą przyjemnością. Udostępniając naszą wystawę dla dzieci chcemy sprawić, że dzieci doświadczą czegoś wyjątkowego. Każde dziecko będzie mogło u nas obcować ze zwierzętami w bezpiecznych dla siebie warunkach”.

Opis spotkania: Miałyście kiedyś okazję głaskać świerszcza? Robiłyście sobie zdjęcie z najprawdziwszym kameleonem? A o może po prostu chcecie posłuchać o tym, jak żyją, co jedzą i w jakiej pozycji śpią wszystkie te egzotyczne zwierzęta, które zwykle podziwiamy tylko zza akwariowej szyby? Na mapie Wrocławia powstało wyjątkowe miejsce, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat egzotycznych okazów, zmniejszanie dystansu między światem zwierząt a światem ludzi, aż wreszcie możliwość głaskania, przytulania, a nawet robienia sobie selfie z każdym ze 100 okazów mieszkających w przytulnym domu o nazwie ZOO TEAM.

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz. Kliknij link, uzupełnij i wyślij: https://goo.gl/forms/fuehNw0UV5mXM3OJ2 Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

 

Kwietniowe spotkanie:

Data: 02.04.2017, niedziela, godz. 10.00-11.30

Miejsce: Muzeum Figur Woskowych&Bajkowych, ul. Nowa 2b, Wrocław (Wzgórze Partyzantów)
http://www.wytworniafigur.pl/nasze-muzea/
https://www.facebook.com/wytwornia.figur 

Temat: W Muzeum Figur Woskowych

Formuła spotkania: wystawa+warsztaty ceramiczne (dla chętnych)

Prowadzący: eksperci z Muzeum Figur Woskowych

Opis spotkania: Marzysz o selfie z Królem Julianem? Chciałbyś spotkać kultowych bohaterów z komiksów lub odbyć podróż w czasie? Dlaczego nie! W tym muzeum wszystko jest możliwe. Zwiedzających wita plejada gwiazd: muzycy, aktorzy, postacie z filmów i bajek, a nawet ludzie pierwotni. Wszystkie figury są hiperrealistyczne i naturalnej wielkości. Co najważniejsze: zwiedzający mogą dotykać figur woskowych i robić sobie z nimi zdjęcia. Tam Klubu Mamuśki jeszcze nie było!  Specjalnie dla najmłodszych, przewidzieliśmy także dodatkową atrakcję – warsztaty ceramiczne z animatorem, które odbędą się na zakończenie naszego spotkania.

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz. Kliknij link, uzupełnij i wyślij: https://goo.gl/forms/vfZL4vrk2FeacEgq2 Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

 

ŁÓDŹ

Czerwcowe spotkanie:

Data: 18.06.2016 (niedziela) godz. 10.00-13.00

Temat: Dzień Dziecka w Klubie Mamuśki

Miejsce: ul Tatrzańska 42/44, Sala zabaw dla dzieci Szymonek Ancymonek, Łódź

http://www.szymonekancymonek.pl/index.php/mapka

Prowadzący: mamy z Klubu Mamuśki

Formuła spotkania: dobra zabawa

Opis: Zapraszamy na rodzinne pląsy, figle i swawole w Sali Zabaw Szymonek Ancymonek. Będzie dużo dobrej muzyki i radości :) W trakcie zabawy możemy korzystać z wszelkich atrakcji będących na wyposażeniu Sali Zabaw, a w przygotowanych dla nas pokojach będziemy mogli spożyć napoje i przekąski zakupione z dobrze zaopatrzonym barze. Czeka na Was wiele trakcji i niespodzianek!

Bardzo prosimy o zabranie ze sobą skarpetek na zmianę zarówno dla młodszych jak i tych starszych uczestników zabawy :)

Zapisy: Zgłoszenia (imię i nazwisko rodzica oraz dziecka i jego wieku) przyjmujemy mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule prosimy wpisać: Dzień Dziecka. Spotkanie jak zawsze bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona!! Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.

 

GLIWICE

Grudniowe spotkanie mama+maluszek:

Data: 05.12.2014 r. godz. 17.30

Temat: "Mikołajki w Klubie Mamuśki"

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach Filia nr 20, ul. Bernardyńska 2

Formuła spotkania: spotkanie ze św. Mikołajem

Prowadzący: św. Mikołaj

Opis: Już 5 grudnia specjalnie do nas przybędzie z daleka św. Mikołaj!!! Przychodzimy rodzinnie z dziećmi i tatusiami. Rodzice muszą wspomóc trochę św. Mikołaja, przygotowując prezenty dla swoich pociech (koniecznie podpiszcie imieniem i nazwiskiem). Wraz z filią nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach serdecznie zapraszamy!

Zapisy: zgłoszenia (imiona i nazwiska osób, które przybędą z danej rodziny) przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule prosimy wpisać: mama+maluszek). Spotkanie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Jeśli nie możesz dotrzeć na spotkanie, poinformuj nas o tym smsowo (tel. 693967788).

 

BRZEG

 

Czerwcowe spotkanie:

Data: 7 czerwca 2017 r., godz. 17.00-18.30

Temat: Baśń o perle – spotkanie autorskie

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu Oddział dla Dzieci ul. Jana Pawła II 2/2

Formuła spotkania: głośne czytanie, rozmowa i elementy warsztatu

Prowadzący: Anna Gibasiewicz – doktorantka w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu, Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim, nauczyciel dyplomowany, Laureatka Międzynarodowego Konkursu pt. Miłość niejedno ma imię (wyróżnienie za opowiadanie pt. Jesienne liście.). W roku 2010 roku koordynowała wraz z przyjaciółmi akcję na rzecz dzieci z Indii, z ośrodka Premananda Centre w Ongole, (południowo-wschodnie Indie). W latach 2007 – 2009 prowadziła audycje literackie i teatralne w internetowym radiu Młody Wrocław. W 2015 roku koordynowała zespół wolontariuszy podczas 8. Festiwalu Wysokich Temperatur w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Opis: Baśń o perle - spotkanie autorskie połączone z warsztatami dla dzieci.  „Baśń o perle” opowiada o córce bogatego kupca, jej zachciankach, odwiecznej walce dobra ze złem, o poszukiwaniu utraconego szczęścia, wędrówce, która symbolizuje przemianę charakteru, dojrzewanie do odpowiedzialności, dorosłości, umiejętności podejmowania decyzji nawet w najbardziej dramatycznych okolicznościach, kiedy wydaje się, że wszystko już stracone. Podczas warsztatu dzieci w aktywny sposób odkryją zawarte w baśni prawdy o tym, co powinno być najważniejsze w życiu i co  dla nich jest najważniejsze (dobro, miłość, przyjaźń, radość życia, pokonywanie własnych słabości, przedkładanie relacji nad bogactwa i wartości materialne).

UWAGA: spotkanie dla dzieci 6+

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. '; document.write(''); document.write(addy_text23831); document.write('<\/a>'); //-->\n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila prosimy wpisać „czerwiec". Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie jest bezpłatne.

 

 

DZIERŻONIÓW

Czerwcowe spotkanie mama+maluszek:

Data: 24.06.2017, sobota, godz. 10.30-13.00

Temat: Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

Miejsce: Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów w Mościsku ul. Kolejowa 12b, Mościsko

Prowadzący: Danuta Wiśniewska - mama, filolog języka polskiego, bibliotekarka, technik weterynarii, redaktor  radiowy, bajkoterapeutka,  zagorzała  zwolenniczka scrapowania. Prowadzi zajęcia literackie i plastyczne dla dzieci w bibliotece, przedszkolach i szkołach.

Forma spotkania: warsztaty

Opis: Zapraszamy na zajęcia literacko-plastyczne o przyjaźni z wystawą w tle, poświęconą postaci Kubusiowi Puchatkowi.
Misia o Bardzo Małym Rozumku nikomu przedstawiać nie trzeba. Każde dziecko wie, jak wygląda miś przytulanka, miś, z którym łatwiej się zasypia, który często bywa najlepszym przyjacielem i niestrudzonym towarzyszem zabaw. Takiego właśnie misia miał Christopher Robin – syn Alana Alexandra Milne’a. To on zainspirował pisarza do stworzenia opowieści o Kubusiu Puchatku. Kubuś najbardziej lubi historie o sobie samym, a motywacja jego działań zwykle nie jest skomplikowana – miś zrobi wszystko, żeby mieć pełen brzuszek. Najważniejsze, żeby w spiżarni nie zabrakło  miodu!  Puchatek  jest  też  mistrzem  w  układaniu  mruczanek – krótkich rymowanych historyjek, które można mruczeć przy każdej okazji.

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko, imię dziecka) przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule prosimy wpisać: mama+maluszek). Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie jest bezpłatne.