Get Adobe Flash player

"Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego,
co słowo i spojrzenie matki" <Wilhelm Raabe>

WROCŁAW

 

Październikowe spotkanie dla mam:

Data: 23.10.2018,wtorek, godz. 19.00-22.00

Miejsce: Przyjaciele i Znajomi, ul. Grunwaldzka 98, 1 piętro, http://www.przyjacieleiznajomi.pl/

Temat: Las w szkle

Formuła spotkania: warsztaty robienia lasu w szkle

Prowadzący: Aleksandra Chenczke-Markiewicz, z wykształcenia biotechnolog, a z potrzeby serca i pasji tworzenia art-worker, przed którym florystyka i las w szkle, filcowanie czy decoupage nie mają tajemnic.

Opis spotkania: W październiku zabieramy Was do lasu! Ale takiego nietypowego, bo w szkle:) Moda na własny skrawek lasu dotarła i do Klubu Mamuśki, dlatego na spotkaniu każda uczestniczka przygotuje pod okiem eksperta swój własny las w szkle. Będzie to zielona kompozycja roślinna - prawdziwy leśny ekosystem, który zabierzemy ze sobą do domu.

UWAGA: składka 16 zł (płatne na spotkaniu) na wyposażenie słoików (ziemia, rośliny itp.) Słoik każda mama przynosi we własnym zakresie! Wielkość słoika 2-4 litry. Kto chce, może zabrać ze sobą rękawiczki jednorazowe.

Zapisy: Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1A-4SnN3yN6JLiS0ISQasmY93LrHgTnFc3lYx6mAMM_c/viewform?edit_requested=true

Kliknij link lub skopiuj go do przeglądarki, uzupełnij i wyślij do nas. Liczba miejsc ograniczona. Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.

 

DZIERŻONIÓW

 

Majowe spotkanie:

Data: 31.05.2017 (środa) godz. 17.00

Miejsce: Biuro Nieruchomości „Centro”, Rynek 55 lok. 4, Dzierżoniów  (dawny budynek sądu)

Temat: Dzień Matki w Klubie Mamuśki

Prowadząca: Marzena Zdolska - mama Filipa (6l.),  kobieta sukcesu, specjalistka z zakresu social media i marketingu. Właścicielka firmy Clever Media, organizatorka i pomysłodawczyni I Forum Kobiet „Jestem Kobietą” oraz największego motywacyjno-biznesowego eventu na Dolnym Śląsku II Dolnośląskie Forum Business & Motivation.

Formuła spotkania: warsztaty

Opis: Historia Marzeny to dowód na to, że możesz osiągać rzeczy, które wielu wydają się niemożliwe, że  to o czym marzysz jest dla ciebie jeśli tylko znajdziesz w sobie siłę by po to sięgnąć. Porozmawiamy o tym jak można połączyć życie rodzinne z rozwojem kariery zawodowej, a dla wszystkich mam businesswoman Marzena opowie o planach rozwoju w Clever Media, które pozwolą rozwinąć Wasz biznes.

Prosimy o zbieranie i przyniesienie zakrętek :)
Po spotkaniu zapraszamy do kawiarni na kawę :)

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila należy wpisać "maj". Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie jest bezpłatne.

 

GLIWICE

Czerwcowe spotkanie:

Data: 21.06.2018, czwartek, godz. 18.30-20.00

Miejsce: ul. Grodowa 6, Gliwice, https://web.facebook.com/WyspaLakoci/

Temat: Jak brat z siostrą, czyli budujemy relacje między rodzeństwem

Formuła spotkania: warsztaty

Prowadząca: Angelika Kaźmierczak, https://web.facebook.com/PsychoLogoZabrze/. Jest psychologiem dziecięcym oraz logopedą, matką dwójki maluchów, wspaniałą, ciepłą i wyrozumiałą osobą.

Opis: Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich mam, którym zależy na budowaniu ciepłych relacji w domu ze szczególnym uwzględnieniem kontaktu między rodzeństwem. Jak lepiej zrozumieć dzieci, które podejmują rywalizację o rodzica i jak reagować w takich sytuacjach, by budować ciepłą i szanującą się rodzinę. Niestety najczęściej jest tak, że to my, rodzice, zupełnie nieświadomie podgrzewamy atmosferę między naszymi dziećmi. Na szczęście można to zdiagnozować i zmienić tak, aby nasze dzieci spojrzały na siebie przychylnym okiem i abyśmy my, rodzice, mogli czerpać z rodzicielstwa więcej satysfakcji :)

Zapisy: spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje jednak rezerwacja poprzez wysłanie zgłoszenia mailowego na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule „czerwiec”, w treści imię i nazwisko uczestniczki. Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.

 

 

BRZEG

 

Październikowe spotkanie:

Data: 25 października 2017 r., godz. 16.30-18.00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu Oddział dla Dzieci ul. Jana Pawła II 2/2

Temat: Być blisko, ale nie dać sobie wejść na głowę (spotkanie w ramach cyklu "Supełek Rozmaitości" ralizowanego w każdą środę miesiąca)

Prowadzący: Joanna Bzdzion, coach rodzicielski. Pracuje z rodzicami, pomagając im budować dobre relacje z dziećmi. Jest przekonana, że wszystkie dzieci są z natury dobre, a trudne dziecięce zachowania wynikają z tego, że nie potrafią one inaczej komunikować swoich potrzeb. Wierzy też, że rodzice są najważniejszymi nauczycielami dzieci i że warto, jako rodzic, nabywać umiejętności, które pozwolą budować dobre i szczęśliwe relacje z dziećmi. Ma dwójkę dzieci w wieku 6 i 3 lat.

Formuła spotkania: interaktywny wykład

Opis spotkania:  Wychowanie dzieci przysparza dorosłym wielu wątpliwości:
•    Co i jak robić, żeby wychować szczęśliwego człowieka?
•    Jak poradzić sobie z własnymi emocjami?
•    Jak być blisko, a jednocześnie nie dać sobie wejść na głowę?

Dzieci często naciskają najczulsze przyciski rodziców i budzą skrajne emocje- od niepojętej miłości i radości, po największą złość. Relacja rodzic-dziecko to relacja, która jest dla wielu osób bardzo ważna. Warto przyglądać jej się z różnych stron, odkrywać ją na nowo i budować tak, jak pragniemy. Dobre relacje z innym ludźmi (zwłaszcza z własnymi dziećmi czy rodzicami) są jednym z ważniejszych źródeł satysfakcji w życiu. Dlatego tak ważne jest, żeby o nie dbać, budować je świadomie i rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze.

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila prosimy wpisać 'październik'. Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.

 

 

ŁÓDŹ

 

Marcowe spotkanie:

Data: 14 marca (środa), godz. 19.00-22.00

Miejsce: Tawerna Pepe - Verde, rynek Manufaktury

Temat: Piękna Łódź

Prowadzące: Magdalena Korycka oraz każda mama

Formuła spotkania: spotkanie, pogaduchy, wymiana książek

Opis spotkania: Kochane Mamy, zapraszamy Was na spotkanie z cyklu jak piękna jest Łódź. Tym razem zapraszamy Was do Tawerny Pepe - Verde na rynku Manufaktury. Lokal jest przesiąknięty klimatem morza ale można tu zjeść również pyszne dania mięsne, sałatki i zupy. Dla tych Mam, które nie założyły sobie jako postanowienia noworocznego odchudzania, zdradzę, że w lokalu podają nieziemskie desery. Dla każdego coś miłego.  W taki zimny jeszcze czas miło będzie poczuć się jak na wakacjach. Przyjemna atmosfera posłuży relaksowi na co zapraszam Was serdecznie. Wspólnie
spędźmy wyjątkowy wieczór.

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule prosimy wpisać: "marzec". Ilość miejsc ograniczona. Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KATOWICE

 

Wrześniowe spotkanie:

Data: 05.09.2018 r., środa, godzina 18.00-20.00

Miejsce: CUD - Centrum Usług Dowolnych mieszczące się w Katowicach - Ligocie przy ulicy Piotrowickiej 58 wejście od ulicy Panewnickiej: https://www.facebook.com/centrumuslugdowolnych/

Temat: Wprowadzenie do pozytywnej dyscypliny z elementami self-reg

Formuła spotkania: warsztaty

Prowadząca: Anna Żakiewicz, certyfikowany edukator Pozytywnej Dyscypliny, z zawodu socjolog, z akredytacją Positive Discipline Association, tłumacz języka migowego. Praktyk PD i Self – Reg. Prywatnie żona, mama Oli i Davida. Pozytywna Dyscyplina to jej sposób na lepsze relacje z dziećmi i innymi ludźmi. Zachwyciła się jej prostotą i skutecznością technik pozytywnego rodzicielstwa oraz łagodnością i ciepłem podejścia Self Reg. Po latach pracy w pomocy społecznej zapragnęła robić coś twórczego, a jednocześnie wspierać rodziców w obecnym złożonym świecie. Prowadzi swój FunPage www.facebook.com/relacja-pozytywnasytuacja oraz powiązaną z nim grupę, gdzie opisuje jak sama, w swojej rodzinie wprowadza techniki Pozytywnej Dyscypliny.

Opis: Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie. Tym razem dowiemy się czegoś na temat “Pozytywnej Dyscypliny”. Celem warsztatu jest przybliżenie teoretycznej podstawy pozytywnego rodzicielstwa i jego narzędzi. Dzięki nim można nauczyć się budować w dziecku poczucie własnej wartości i znaczenia oraz przynależności. Dowiesz się jak wychowywać bez kar i nagród.

Warsztat będzie oparty na książce Jane Nelsen ,,Pozytywna dyscyplina” i innych tej autorki, książce Stuarta Shenkera ,,Self – Reg” oraz kompatybilnych.

Spotkanie zostanie uwiecznione przez klubową fotograf Magdę Kyzioł.

https://www.facebook.com/Kyziolphoto/

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tytule maila należy wpisać "wrzesień". Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie jest bezpłatne.

 

 


LUBIN

Czerwcowe spotkanie:

Data: 06.06.2018, godz. 18.00-20.00

Miejsce: Centrum Kultury Muza, ul. Armii Krajowej 1, Lubin

Temat: Piękna mama

Prowadzący: szczegóły poniżej

Formuła spotkania: warsztaty ze specjalistami

Opis i nasi prowadzący

Interesuje Cię, jak zrobić idealna kreskę dobraną do kształtu powieki? Jak sprawić, by makijaż przetrwał cały dzień, ale nie wyglądał ciężko na skórze? Potrzebujesz podpowiedzi, w jakiej fryzurze i kolorze włosów będzie Ci do twarzy? Zastanawiasz się też, jaki jest Twój typ urody i jakie ubrania pasują do Twojej sylwetki? A może po prostu Twoja twarz i dłonie wręcz wołają- zadbaj o nas!?

Kochane Mamy! Jak wiadomo, każda kobieta jest piękna, a mamuśki szczególnie. Jednak właśnie my w natłoku codziennych spraw, często zapominamy o sobie. Dlatego zapraszamy na spotkanie, na którym specjalnie dla Was pojawią się eksperci od urody i sprawią, że każda poczuje się piękna i wyjdzie z mnóstwem wskazówek.

A oto nasi eksperci:

Oktawia Bojko, makijażystka z ośmioletnim stażem pracy podczas sesji zdjęciowych i makijażach ślubnych, współpracująca między innymi z pismami "Makijaze i fryzury do ślubu", "Ślubne fryzury i makijaże", " Business woman & life". Kreator makijażu dla Wro Fashion Foto oraz dla marki Ford. Specjalista od makijażu artystycznego UV. Certyfikowana stylistka rzęs Secret Lashes. Na spotkaniu dowiesz się najciekawszych tricków ze świata wizażu, dzięki którym będziesz wyglądać olśniewająco.

Marta Sypień - z zawodu jest prawnikiem, ale postanowiła zmienić coś w swoim życiu i podążać za pasją z dzieciństwa. Od grudnia jest licencjonowaną stylistką i prowadzi swój fanpage https://www.facebook.com/stylistka.martasypien/, cały czas szkoląc się i udoskonalając swój warsztat. Na co dzień pracuje z klientami indywidualnymi. Jest również szczęśliwą żoną oraz mamą 5-letniej Oli.

Jolanta Duda - jest fryzjerem i kolorystką od 18 lat. Jest to jej zawód wyuczony, który przerodził się w pasję. Jej ulubione motto to "Dobry fryzjer jest jak czarodziej, zmienia wygląd i uzdrawia duszę". Podchodzi do każdej klientki indywidualnie, bo wie jak jest ważna analiza włosów i rozmowa z klientką o jej oczekiwaniach finalnego efektu. Pracuje na profesjonalnych kosmetykach marki MONTIBELLO. Zależy jej na zadowoleniu klientek, więc cały czas się doszkala i rozwija swoje umiejętności.

Nela i Beata, które zadbają o nasze dłonie i cery przy pomocy kosmetyków marki TianDe. Beata Grzyb to osoba, która z marką Tiande jest od 5 lat. Wcześniej prowadziła salon kosmetyczny i zatrudniała kilka osób. Nela Armata zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Z kosmetykami jak każda kobieta jest od zawsze. Gdy poznała kosmetyki naturalne firmy Tiande to się w nich po prostu zakochała.

Na wydarzeniu dowiesz się, jak zachować skórę w dobrej kondycji latem, w jaki sposób określać rodzaj skóry i jak właściwie dobrać do niej kosmetyki. Jak postępować, aby czuć się młodym i zdrowym. W programie:
Nakładanie maseczek - na twarz i oczy
Peelingowanie
Tonizowanie
Zabiegi na ręce i dłonie

Mąż jednej z naszych Mamusiek i równocześnie ekspertek - Neli, nakręci dla Klubu Mamuśki pamiątkowy film ze spotkania. Panu Grzegorzowi Mierzwińskiemu już teraz dziękujemy :-)

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila należy wpisać "czerwiec". Spotkanie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona!! Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.