Get Adobe Flash player

klubmamuski banner

Hydropolis – zabawa i edukacja w jednym

 

Hydropolis to najnowsza atrakcja na turystycznej mapie Wrocławia. Futurystyczne, tajemnicze i rozpieszczające zmysły miejsce jest adresowane do osób w każdym wieku. Zainteresuje lubiących zgłębiać tajemnice przyrody, jak również fanów historii, sztuki, sportu czy inżynierii. Miejsce jest przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, na miejscu znajduje się cafe-bar ze stolikami dla najmłodszych, przygotowana jest toaleta z przewijakiem, przez całą wystawę można bez problemu poruszać się z wózkiem.

W 8 strefach tematycznych na najmłodszych czeka kilkadziesiąt interaktywnych eksponatów i gier edukacyjnych. Dzieci mogą m.in. w specjalnej aplikacji odnajdywać wraki statków, ratować rafę przez zanieczyszczeniem albo szukać zakamuflowanych stworzeń morskich.

Uwagę wszystkich przykują takie eksponaty, jak np. transparentna kopia rzeźby Dawida, działające wynalazki starożytnej inżynierii wodnej, szklany cylinder, w którym zamknięty został wir wodny czy kinetyczna instalacja nowojorskich artystów pozwalająca stworzyć własną burzę.

W Hydropolis znajduje się również sala z projekcją o powstaniu wody na ekranie 360 stopni, trzy salki kinowe, w których wyświetlane są pasjonujące filmy dokumentalne, strefa relaksu z fantastyczną plażą i kilkadziesiąt ekranów z multimedialnymi artykułami o różnych zagadnieniach związanych z wodą.

Wrocławskie Centrum Wiedzy o Wodzie to jeden z kilku tego rodzaju obiektów na świecie. Nowoczesna wystawa została zaprojektowana z dbałością o najmniejsze szczegóły. Powstała w zabytkowym, XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej. Dziś to zbiornik wiedzy o wodzie.

Adres:
Hydropolis
ul. Na Grobli 14
Wrocław
www.hydropolis.pl

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
71 34 09 515