Get Adobe Flash player

klubmamuski banner

Listopadowa premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek

Duża Scena
Elżbieta Chowaniec, Marek Zakosteleckỳ
Czarodziejski flet
Premiera: 15 listopada 2014

Wolfgang Amadeusz Mozart
CZARODZIEJSKI FLET

wtl plakatlibretto: Emanuel Schikaneder
tłumaczenie: Bogdan Ostromęcki, Witold Rudziński
adaptacja: Elżbieta Chowaniec, Marek Zakosteleckỳ
dramaturgia: Elżbieta Chowaniec
reżyseria, scenografia: Marek Zakosteleckỳ
opracowanie muzyczne: Vratislav Sramek
asystentka reżysera: Anna Bajer
korepetycje wokalne: Magdalena Śniadecka

występują: Anna Bajer, Kamila Chruściel, Jolanta Góralczyk, Krzysztof Grębski, Marek Koziarczyk, Marta Kwiek, Patrycja Łacina-Miarka, Sławomir Przepiórka, Edyta Skarżyńska
oraz
Grzegorz Mazoń jako Mozart

Wolfgang Amadeusz Mozart
CZARODZIEJSKI FLET
Duża Scena
Premiera 15 listopada 2014

„Czarodziejski flet” to spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Arie wiedeńskiego klasyka zabrzmią w nim w nowych aranżacjach Vratislava Šramka i oryginalnej interpretacji aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek.

Przedstawienie rozpoczyna się. Na scenie, pod rozgwieżdżonym niebem, pojawia się sam Wolfgang Amadeusz Mozart. Kompozytor zaprasza widzów do swojego magicznego Operatorium, pełnego najróżniejszych instrumentów i przedmiotów o nieznanym przeznaczeniu. Przy ich pomocy wyczarowuje piękną, ponadczasową opowieść o relacjach – nocy i dnia, Tamina i Paminy, Papagena i Papageny. Z okna współczesnej scenografii wyłania się nagle zupełnie inna, baśniowa rzeczywistość, zamieszkana przez postaci w barokowych perukach i kostiumach.

„Czarodziejski flet” we Wrocławskim Teatrze Lalek nie jest operą – to muzyczny spektakl przeznaczony dla dzieci: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zakosteleckỳ'ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. „Czarodziejski flet” to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną.

/materiały WTL/