Get Adobe Flash player

klubmamuski banner

Kid's Time w Kielcach - nasze podsumowanie (18.03.2017)

 

Kochamy targi parentingowe, ale Kid's Time wprost uwielbiamy , mimo że nie jesteśmy tu pierwszy raz… Dlaczego? Za nowości, za kolory, mnogość pomysłów, fantastycznych ludzi... Długo by wymieniać... Po prostu jeśli za rok będziecie mieć możliwość wyjazdu na to wydarzenie - skorzystajcie KONIECZNIE Taka dawka inspiracji rzadko się przydarza. Targi to mocny bodziec do działania.

W Kielcach można przekonać się, że branża pędzi mocno do przodu, odkrywając nowe możliwości, nowe produkty i nowe rozwiązania dla szeroko rozumianego biznesu dziecięco-rodzinnego. Nie bez kozery mówi się, że jest to wydarzenie na skalę Europy - 7 hal, 474 wystawców z 17 krajów oraz ponad 7 tysięcy odwiedzających zobowiązuje.

Dla nas był to czasu poszukiwań tych akcesoriów, które wydają się nam najciekawsze, pomocne, wyjątkowe i niebanalne. Udało się - przedstawialiśmy je Wam na naszym klubowym Facebooku, a tu w podsumowującym wpisie zbieramy je w jedną całość – w punktach znajdzie to, co najbardziej przykuło naszą uwagę. Tu równocześnie bardzo dziękujemy zaprzyjaźnionemu z nami portalowi www.zabawkowicz.pl  i Klubowi Mam Ekspertem za zaproszenie na targi.

1.  Bezpieczeństwo podróży z AVIONAUT, http://www.avionaut.com/

Foteliki to temat rzeka, bo bezpieczeństwem naszych dzieci jest wartością najważniejszą. Podczas Kid’s Time miałyśmy okazję poznać markę AVIONAUT, która zaprezentowała unikatowy fotelik dla dziecka. Jest on nie tylko lekki (waży, uwaga!, zaledwie 2,5 kg), ale został (w końcu!) zaprojektowany zgodnie z zalecaniami fizjoterapeutów. Na stoisku AVIONAUT wysłuchałyśmy prelekcji Pawła Zawitkowskiego, który mówił o ułożeniu dziecka w foteliku. Niestety wciąż zapominamy o fizjologii niemowlaka. Ten fotelik jest wyjątkiem – nareszcie dziecko może w nim podróżować wygodnie, bezpiecznie (fotelik ma wszystkie testy) oraz zgodnie z jego fizjologiczną budową.

2. Bezpieczeństwo domowe z Marko, http://www.marko-baby.pl/

Firma Marko to nie tylko mnogość produktów, ale też lata doświadczenia na rynku parentingowym. Tym razem Marko wraz z zabawkowicz.pl podjęło temat bezpieczeństwa dziecka w domu, bo przecież tu notujemy najwięcej wypadków. Okazuje się, że wielu rodziców zapomina o podstawowych zabezpieczeniach – zaślepkach w kontaktach czy zabezpieczeniach ostrych rogów blatów czy stołów…

3. Bezpieczny Maluch, http://bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty

Tę akcję zapewne znacie z mediów – są to spotkania podejmujące tematy związane z bezpieczeństwem dziecka w samochodzie, przy wypadku. Pan Kamil bezsprzecznie potwierdził – przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsze. Czy się do tego stosujemy? To chyba każdy musi odpowiedzieć samemu sobie.

4.Walizki od Oops https://web.facebook.com/oopspl/?ref=ts&fref=ts

Lubimy rodzinne podróże, a więc walizki są niezbędne, zwłaszcza gdy maluchy już też mają świadomość swojego małego zabawkowego bagażu. A te walizki są nie tylko cudne, ale też z praktyczną, wyciąganą rączką, komorą w obu częściach walizki i kółeczkami, dzięki którym nie trzeba ich dźwigać.

5. Zabawki przyklejane do ściany od Oribel, http://amokado.pl/

Czego to ludzie nie wymyślą?! No właśnie to wymyślanie w przypadku zabawek dziecięcych jest bardzo praktyczne. Bo wyobraźcie sobie mały pokój, w którym nie ma miejsca na kolejną półkę, szafkę czy skrzynię. A na ścianie zawsze jeszcze wolna przestrzeń się znajdzie. Można więc taką zabawkę przykleić do niej dokładnie na wysokości wzroku dziecka, a potem odkleić i przywiesić w innym miejscu lub np. wyżej gdy dziecko urośnie. Design, doba zabawa i praktyczność w jednym.

6. KOOGLO, www.kooglo.pl

Zwyczajne-niezwyczajne polskie klocki drewniane, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Dlaczego? Bo do tradycyjnych klocków dodano magnesy – ścianki klocków się więc przyciągają i pozwalają na przestrzenne budowle. KOOGLO łączą tradycję zabawy drewnianymi klockami z nowoczesnym podejściem do produktu. W ofercie dostępne są zestawy mini, basic, mega i giga w dwóch wersjach kolorystycznych: natural i color. Produkt polski. Dla dzieci 0+. Z KOOGLO wszystko się poukłada!

7. Alilo, http://www.alilo.pl/

Ktoś nas zapytał – a co robi ten króliczek? I tu odpowiedź powinna brzmieć – A czego to NIE robi! Bo śpiewa, nagrywa głos dziecka lub rodzica, świecie, daje się gilgotać po kolorowych, podświetlanych uszkach, służy jako lampka, a na dodatek opowiada bajki i przyjmie ich każdą ilość, bo ma podłączenie na usb. Cud-króliczek.

8. Cool Mama, https://www.coolmama.pl/

Ciążowy lub pociągowy brzuszek pięknie ukryje się w ubraniach Cool Mamy. Są wygodne, ze specjalnym patentem do karmienia, wygodne, a nade wszystko dobrze się noszą. Na każdy etap życia – od ciążowego po ten laktacyjny.

9.Titot, http://titot.pl/

Piękne, ręcznie wykonane kolekcja paputków dla najmniejszych, zestawów noworodkowych, a także wielofunkcyjne chusty do karmienia, noszenia czy osłaniania nosidła. Wszystko prosto ze Śląska.

10. Ses Polska https://www.facebook.com/sescreativepolska/

Przyznamy się, że gdy zobaczyłyśmy na stoisku cuda wyczarowane z koralików, wyciągnęliśmy aparaty fotograficzne.Ukochani bohaterowie popularnych bajek, kolekcje zwierzątek, uroczych księżniczek czy samochodów. Duża dawka kreatywności, magia kolorów i kilkadziesiąt minut przedszkolaka spędzonych w ciszy. Zabawa, dzięki której ćwiczymy cierpliwość, dokładność, umiejętność skupienia, ale także rozwijamy fantazję.


Nasza top lista zakończona, a jeśli chcecie poczuć choć troszkę targowej magii – zobaczcie poniższe zdjęcia.

kt 004
kt 008
kt 003
kt 005
kt 007
kt 006
kt 002
kt 010
kt 001